Koliko je 1 mililitar?

Dijagnoza

1 ml (mililitar) je mjera volumena koja je kvantitativna karakteristika prostora koji zauzima tijelo, struktura ili tvar. Da biste odredili ovu mjeru u raznim jelima, upotrijebite naš kalkulator. Na kraju stranice svakako pogledajte podatke o količini posuđa korištenih u ovom izračunu. Pozadina - 1 ml vode je 1 gram.

Formula za izračunavanje mjere volumena 1 / x, gdje je x volumen odabrane posude ili mjernog uređaja.

Žlica = 18 ml
Žličica = 5 ml
Staklo = 200. 250 ml
Banka = 200. 5000 ml
Tanjur = 110 ml
Bačva = 200000 ml
Čaša za šampanjac = 150 ml
Čaše za sok = 250 ml
Čaše za pivo = 500 ml
Čajnik = 1000. 3000 ml
Šalice juhe = 350 ml
Šalica čaja = 200 ml
Šalica za kavu = 70 ml
Lonac = 1000. 5000 ml
Kanta = 1000. 2000 ml
Šalica = 200. 250 ml
Zdjelica = 250 ml
Zdjelica = 250 ml
Čaša = 50 ml
Zdjela za salatu = 1000. 3000 ml
Skimmer = 700. 2500 ml
Posuda za prženje = 700. 2500 ml
Paprikaš = 700. 2500 ml
Stog = 100 ml
Obična ploča = 250 ml
Duboka ploča = 500 ml
Kanta = 2000. 10000 ml
Šprica = 1. 100 ml
Pipeta = 1. 100 ml

Napomena: glasnoća se naravno može razlikovati ovisno o dizajnerskim značajkama proizvoda.

Ova stranica predstavlja vrlo jednostavan izračun i odgovor na pitanje - 1 mililitar je koliko grama, žlica, čaša i ostalih proizvoda. Ovo je najjednostavniji mrežni kalkulator za pretvaranje 1 ml u druge mjere zapremine.

Miligrami u grame

Mrežni kalkulator pretvorit će miligrame u grame i obrnuto, mrežni pretvarač daje točan rezultat, sprema povijest izračuna i zapisuje broj riječima.

Jedan gram - u 1 gramu 1000 miligrama. 100 miligrama jednako je 0,1 grama.

Miligram (španjolski Miligramo) mg, mg je djelinska jedinica mase u Međunarodnom sustavu jedinica SI, 1 tisućinka grama i, prema tome, 1 milijunti dio kilograma.

Koliko miligrama je u žlici:
U žličici - 5000mg = 5ml = 5g
U žlici - 20.000mg = 20ml = 20g

Kalkulator grama u miligram

Gram mrežnog pretvarača jednak je miligramu

  • Kalkulator mjerenja
  • Tablica pretvorbe
  • mjerne jedinice
  • Datumi
  • Dječje veličine
  • Kazala

Pretvarate grame težine u miligrame

Koliko miligrama u gramu - mg je jednako gr

Gram
Gram (simbol: "g") je metrička jedinica mase. Jedan gram jednak je 1/1000 kilograma u SI ili 1E3 kg. Danas je gram široko korištena mjera za izračunavanje krutih tvari u pripremi hrane i robe u trgovinama mješovitom robom širom svijeta..

Miligrama
Miligram (simbol: "mg") je mjerna jedinica za masu jednaku 1/1000 grama ili 1/10000000 kilograma (koristi se i vrijednost "1E-6 kg").

Koliko je tekućine u žlici (žlica, žličica)

Danas ćemo odgovoriti na pitanje koliko je tekućine u žlici - žličici i žlici. Mnoge domaćice i kuhari žlicom mjere zapreminu i masu. To je najvjerojatnije stvar navike. Kulinarski stručnjaci početnici najčešće koriste mjerne vage. Ali kad početnik nema pri ruci vagu, kuhar počinje razmišljati o tome kako se izvući iz situacije. Naravno, prepun internetskih savjeta, izbor je očit, žlica i žličica. Ali morate se sjetiti samo jednom, volumena ili mase žlica. Počinjete shvaćati da je lakše i prikladnije mjeriti sve žlicama. Prirodno, postoje sastojci koje treba izmjeriti do miligrama. U takvim slučajevima morate koristiti stupnjevanu ljestvicu. To pokazuje miligrame na semaforu.

U praksi je brže i prikladnije mjeriti sve čašama, žlicama ili žličicama. Ako ste zainteresirani za općeniti mjerni stol za različite prehrambene proizvode, pogledajte naš stol za kuhinju.

Koliko je tekućine u žlici

Žlica s tekućinomMililitriGram
Koliko je tekućine u žličici?5 ml.5 g.
Koliko je tekućine u žlici za desert?10 ml.10 g.
Koliko je tekućine u žlici?15 ml.15 g.

Na bilješku! Tekućinama, sojinim ili maslinovim uljem, posude treba napuniti do vrha. Polotečni proizvodi - kiselo vrhnje, kondenzirano mlijeko, džem ili tekući med - nanosite ili zakupljajte žlicom za gomilanje. Rahlu hranu poput brašna ili žitarica ne treba tampirati ili tresti. Umjesto toga, uzmite ih i malo više od čaše ili žlice..

Tekućine - 1 mililitar (ml) = 1 gram (g)

Kašike tekućine u mililitrima (grami)

  • U žlici 15 grama ili ml. (tekućina)
  • Jedna žlica za desert 10 grama ili ml. (tekućina)
  • Žličica sadrži 5 grama ili ml. (tekućina)

Koliko je tekućine u nepotpunoj žlici u mililitrima

  • 3/4 žlice tekućine = 11,25 ml ili g. Tekućina.
  • 3/4 žličice tekućine = 3,75 ml ili g. Tekućina.
  • 1/2 žlice tekućine = 7,5 ml ili g tekućine.
  • 1/2 žličice tekućine = 2,5 ml ili g tekućine.
  • 1/4 žlice tekućine = 3,75 ml ili g tekućine.
  • 1/4 žličice tekućine = 1,25 ml ili g tekućine.

Kako izmjeriti volumen tekućine bez čaše žlicama (mjerni stol)

Broj mililitara tekućineBroj žlica tekućine
Koliko žlica je 500 mililitara tekućine?33 žlice tekućine
+
1 žličica tekućine
Koliko žlica je 400 mililitara tekućine?26 žlica tekućine
+
2 žličice tekućine
Koliko žlica je 350 mililitara tekućine?23 žlice tekućine
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 300 mililitara tekućine?20 žlica
Koliko žlica je 250 mililitara tekućine?16 žlica
+
2 žličice
Koliko žlica je 200 mililitara tekućine?13 žlica
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 190 mililitara tekućine?12 žlica
+
2 žličice
Koliko žlica je 180 mililitara tekućine?12 žlica
Koliko žlica je 170 mililitara tekućine?11 žlica
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 160 mililitara tekućine?10 žlica
+
2 žličice
Koliko žlica je 150 mililitara tekućine?10 žlica
Koliko žlica je 135 mililitara tekućine?9 žlica
Koliko žlica je 125 mililitara tekućine?8 žlica
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 120 mililitara tekućine?8 žlica

Koliko žlica je 100 mililitara tekućine?6 žlica
+
2 žličice
Koliko žlica je 90 mililitara tekućine?6 žlica

Koliko žlica je 80 mililitara tekućine?5 žlica
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 70 mililitara tekućine?4 žlice
+
2 žličice Koliko žlica je 60 mililitara tekućine?4 žlice Koliko žlica je 60 mililitara tekućine?4 žlice Koliko žlica je 50 mililitara tekućine?3 žlice
+
1 čajna žličica Koliko žlica je 40 mililitara tekućine?2 žlice
+
2 žličice Koliko žlica je 30 mililitara tekućine?2 žlice Koliko žlica je 25 mililitara tekućine?1 žlica
+
2 žličice Koliko žlica je 20 mililitara tekućine?1 žlica
+
1 čajna žličica Koliko žlica je 15 mililitara tekućine?1 žlica

Kako mjeriti masu tekućine bez vage žlicama (mjerni stol)

Broj grama tekućineBroj žlica tekućine
Koliko žlica je 500 grama tekućine?33 žlice tekućine
+
1 žličica tekućine
Koliko žlica je 400 grama tekućine?26 žlica tekućine
+
2 žličice tekućine
Koliko žlica je 350 grama tekućine?23 žlice tekućine
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 300 grama tekućine?20 žlica
Koliko žlica je 250 grama tekućine?16 žlica
+
2 žličice
Koliko žlica je 200 grama tekućine?13 žlica
+
1 čajna žličica
Koliko žlica ima 190 grama tekućine?12 žlica
+
2 žličice
Koliko žlica je 180 grama tekućine?12 žlica
Koliko žlica je 170 grama tekućine?11 žlica
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 160 grama tekućine?10 žlica
+
2 žličice
Koliko žlica je 150 grama tekućine?10 žlica
Koliko žlica ima 135 grama tekućine?9 žlica
Koliko žlica je 125 grama tekućine?8 žlica
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 120 grama tekućine?8 žlica

Koliko žlica je 100 grama tekućine?6 žlica
+
2 žličice
Koliko žlica je 90 grama tekućine?6 žlica

Koliko žlica je 80 grama tekućine?5 žlica
+
1 čajna žličica
Koliko žlica je 70 grama tekućine?4 žlice
+
2 žličice Koliko žlica je 60 grama tekućine?4 žlice Koliko žlica je 60 grama tekućine?4 žlice Koliko žlica je 50 grama tekućine?3 žlice
+
1 čajna žličica Koliko žlica je 40 grama tekućine?2 žlice
+
2 žličice Koliko žlica je 30 grama tekućine?2 žlice Koliko žlica je 25 grama tekućine?1 žlica
+
2 žličice Koliko žlica je 20 grama tekućine?1 žlica
+
1 čajna žličica Koliko žlica je 15 grama tekućine?1 žlica

U našoj bazi podataka nalazi se puno podataka o mjerama težine. Pročitajte jednu od tekućih jedinica. Nadamo se da vam se svidio naš članak i da je bio koristan. Ne zaboravite dodati web mjesto u oznake preglednika. Imamo puno korisnih informacija. Preporučite nas svojim prijateljima na društvenim mrežama. Tako ćete podržati naš projekt. zahvaliti!

Koliko će miligrama biti u jednom mililitru

Nerijetko u svakodnevnom životu (u kuhinji, garaži, na selu) miligrame moramo pretvoriti u mililitre. Zapravo je ovaj prijevod obično jednostavan. Iako ljudi često miješaju ove dvije vrijednosti i često stavljaju znak jednakosti između njih. To je apsolutno nemoguće učiniti, pogotovo kada je potrebno izračunati dozu lijeka. Shvatimo to redom.

Što je 1 miligram

Miligram je međunarodna mjera težine bilo koje tvari, od plinovite do krute. Koristi se u Rusiji i većini drugih zemalja. Jedan miligram (mg) jednak je tisućinki grama i milijuntojini kilograma.

Što je 1 mililitar

Millilitar je međunarodna mjera zapremine, u domaćim uvjetima najčešće se koristi za mjerenje tekućih i rasutih proizvoda. U medicinskom slengu naziva se "kocka". Jedan mililitar jednak je jednom kubnom centimetru i jednoj tisućinki litre.

Kako pretvoriti miligram u mililitar

Često se pretvaranje miligrama u mililitre vrši za tekuće, ponekad rastresite tvari..

Da biste to učinili, morate znati njihovu gustoću.

Što je gustoća

Gustoća ili specifična težina je fizička veličina koja odražava omjer mase i volumena tvari, obično označena slovom P (p). U svakodnevnom životu gustoća se često izražava u gramima po kubnom centimetru (g / cm3) ili gramima po litri (g / l). Primjerice, specifična težina čiste vode jednaka je 1 g / cm3. ili 1000 g / l.

Stoga je vrlo jednostavno izračunati broj miligrama u 1 mililitru vode i u slabim otopinama na temelju nje - 1000 mg. Postoje posebne tablice za određivanje gustoće ostalih tvari..

Tablica gustoće

Naziv tvariGustoća g / cm kockeGustoća g / lNaziv tvariGustoća g / cm kockeGustoća g / l
bakar8.98900zlato19.319300
željezo7.87800beton2,32300
aluminij2.72700med1.351350
cigla1.81800mlijeko1.031030
led0,90900suncokretovo ulje0,93930
čep0,24240alkohol0,80800
rafinirani šećer1.61600kerozin0,80800
pleksiglas1,21200ulje0,80800
Merkur13.6013600benzin0,71710

Za pretvaranje miligrama u mililitre potrebna nam je takva tablica i kalkulator. Uzimamo vrijednost gustoće bilo koje tvari, izraženu u g / cm3. Izračun se vrši prema formuli:

Vml = Qmg x p / 1000, gdje:

  • Vml - volumen materijala u mililitrima.
  • Qmg - težina materijala u miligramima.
  • p je gustoća materijala u kockama u gramima / cm.

Primjerice, moramo utvrditi koliki volumen u mililitrima ima 10 mg meda.

U tablici nalazimo traženu tvar, određujemo njezinu gustoću. Gustoća meda je 1,35 g / cm3 Zamjenjujemo u formulu:

Vml = 10 x 1,35 / 1000 = 0,0135 ml. Sukladno tome, za 1 mg meda bit će potreban volumen od 0,00135 ml.

Ako vam je pri ruci tablica gustoće, izražena u gramima po litri, trebate koristiti sljedeću formulu:

  • Vml = Qmg x p / 1.000.000.

Ponekad je potrebno izvršiti suprotno djelovanje - pretvoriti mililitre u miligrame. Da bismo to učinili, opet nam trebaju tablica i kalkulator. Formula za izračun sada će izgledati ovako:

  • Qmg = Vml x p x 1000 - za gustoću izraženu u gramima po kubnom centimetru.

Na primjer, moramo otkriti koliko u mg teži 75 ml alkohola.

Okrećemo se tablici, pronalazimo gustoću željene tvari u g / cm kocki, vrijednosti zamjenjujemo u formuli:

  • Qmg = 75 ml x 0,80 x 1000 = 60 000 mg.

Ako su vrijednosti gustoće u tablici naznačene u gramima po litri, formula će izgledati ovako:

  • Qmg = Vml x str.

Za naš primjer dobivamo:

  • Qmg = 75 ml x 800 = 60 000 mg.

Ako pri ruci nema tablica, tada se gustoća tvari može odrediti neovisno. Da biste to učinili, trebat će vam vaga (što preciznija, to bolja), mjerni instrumenti i kalkulator..

Bilo koja posuda s poznatim volumenom može se koristiti kao mjerna posuda - staklena posuda, fasetirana čaša, mjerna čaša itd. Za tekuće proizvode male zapremine (do 20 ml) možete upotrijebiti medicinsku štrcaljku.

Vaš je zadatak što točnije izmjeriti volumen u mililitrima i izmjeriti izmjerenu tvar u gramima. Zatim težinu proizvoda podijelite s volumenom. Kao rezultat, dobivate gustoću:

  • p = Qmg / Vml.

Pa, za izračun upotrijebite formulu, izraženu u g / cm kocke.

Kad pripremate hranu, nije potrebna velika preciznost, pa možete koristiti mjeru volumena kao što je žlica. Poznato je da je volumen žlice približno 15-18 ml, a volumen žličice oko 6 ml. Sada ostaje saznati koliko je težak ovaj volumen. Pogledajmo tablicu:

ImeŽlica (mg)Žličica (mg)
Džem180005000
Sol30.00010000
Šećer u prahu250009000
Brašno250008000
Zobene krupice180005000
Proso krupica, heljda, riža, biserni ječam250008000
Zobene pahuljice140004500
Prešani kvasac4500015000
Suhi kvasac160005000
Limunska kiselina250008000
Mlijeko u prahu20.0005000
Kondenzirano mlijeko3500012000
Soda2900014500
Mljeveni papar20.0006000
Jaje u prahu160006000
Pasta od rajčice30.00010000
Krema140005000
Mlijeko180006000
Kefir180006000
Kiselo vrhnje180006000
Rastopljeni margarin20.0006000
Ghee maslac250006500
Biljno ulje250006500
Konjak180006000
Ocat160005500

Treba imati na umu da tablica prikazuje težinu žlica napunjenih do vrha tekućim proizvodima, a rasute su skupljene malim klizačem.

Pri uzimanju tekućih lijekova, kap se često koristi kao mjera zapremnine. Na primjer, volumen 1 kapi otopine na alkoholu je 0,02 ml, na vodenoj osnovi oko 0,05 ml. Medicinska mjera zapremine kapi je 0,05 ml. Ispod je tablica broja kapi tekućih lijekova u 1 g, 1 ml i mase 1 kapi u mg:

ImeTežina od 1 kapi u mgKapi u 1 gKapi u 1 ml
Razrijeđena solna kiselina502021
Adonisidi293534
Medicinski eterjedanaest8762
Ekstrakt glogadevetnaest5352
Destilirana voda502020
Ekstrakt krkavine263940
Kapi amonijaka-anisa185649
Ulje peperminta205147
Otopina adrenalina hidroklorida 0,1%402525
Uljna otopina retinol acetata224541
Otopina jodnog alkohola 5%204948
Otopina jodnog alkohola 10%šesnaest6356
otopina nitroglicerina 1%156553
Tinktura pelina185651
Tinktura Belladonna224644
Tinktura đurđevka185650
Tinktura matičnjaka185651
Tinktura valerijane185651
Validoldevetnaest5448

Video

U našim video materijalima pronaći ćete puno korisnih informacija o masi i volumenu raznih tvari..

Kako pretvoriti mililitre u grame

Naš iskusni tim urednika i istraživača pridonio je ovom članku i pregledao ga radi preciznosti i cjelovitosti..

Broj izvora korištenih u ovom članku: 6. Naći ćete ih na dnu stranice.

Tim za upravljanje sadržajem wikiHow pomno prati rad urednika kako bi osigurao da svaki članak udovoljava našim visokim standardima kvalitete.

Pretvaranje mililitara (ml) u grame (g) teže je od jednostavnog dodavanja nula vrijednosti, jer jedinice jedinice volumena - milimetre - morate pretvoriti u jedinice mase - grame. To znači da će svaka tvar imati svoju vlastitu formulu za transformaciju, ali svima njima neće biti potrebno matematičko znanje teže od množenja. Takve se transformacije obično koriste za prevođenje recepata iz jednog mjernog sustava u drugi ili za rješavanje kemijskih problema..

Koliko grama po mililitru - tablice za mjerenje težine

Dragi posjetitelji moje stranice. Grafikoni težine vrlo su važni u kuhanju. Mnogi ljudi postavljaju pitanja, ali kako da znam koliko ću grama staviti ako nemam utege. I koliko žlica trebam staviti, i koliko žličica itd..

Odlučio sam prikupiti na jednom mjestu, u ovom članku, mnogo tablica različitih dimenzija. Molimo ne obraćajte pažnju da nailazite na iste proizvode. Nisam ništa bacio sa stolova. Sada pogledajte, potražite ono što vam treba i iskoristite to za svoje zdravlje.

Koliko grama ima u žlici, u žličici: tablice za mjerenje težine

Za kuhanje imamo dovoljno osnovnih pojmova:

Mililitri - jedinice zapremnine ili zauzeti prostor.

Gram je jedinica mase ili količine tvari.

Neću pisati nikakve formule, kako su definirane ili druge. Pokušao sam pronaći za vas tablice koje su nam češće potrebne. I koji jasno pokazuju sve.

Općenita tablica:

Proizvodi (žitarice i ostali)Gustoća (g / l)Količina 1 kg proizvoda (ml)Težina (g) u čaši (250 ml)Težina u žlici (g)Težina u žličici (g)
Heljda8001250200247
Riža9151100228248
Prekrupa od ječma9181100230258
Jedva9151100228206
Kukuruz7201400180206
Zobena kaša675147017018pet
Griz8001250200258
Proso8751140220248
Grah8801140220--
Grašak9151110228--
Škrob800125020025deset
Pšenično brašno5701750143237
Šećer800125020025deset
Sol1300770325trideset12
Sok od rajčice10001000250--
Pasta od rajčice1060950265tridesetdeset
Pire od rajčice8951140220258
Punomasno mlijeko103097025818pet
Krema (20%)998100025018pet
Kiselo vrhnje (30%)998100025025deset
Grožđice--19025-
Badem--160tridesetdeset
Kikiriki--175258
Lješnjak--170tridesetdeset
Šećer u prahu--180258
Mlijeko u prahu--120208
Jaje u prahu--jedna stotina25devet

Svi podaci u tablici su okvirni. Osim toga, težina proizvoda i drugih tvari ovisi o udjelu vlage u proizvodu, mogućem zbijanju tijekom mjerenja..

Volumen ovisi o temperaturi. Svi podaci uzeti na sobnoj temperaturi.

Proizvodi(d) u ​​žlici(d) u ​​žličici
Ghee maslacdevetnaestpet
Svježi sir17pet
Margarinšesnaest4
Majonezašesnaest4
Mastdevetnaestpet
Kondenzirano mlijeko28jedanaest
Biljno ulje20pet
Medtridesetdevet
Limunska kiselina20deset
Želatin u prahu15pet
Kakao208
Kava24deset
Soda2812
Makdevet3

Korisni savjeti

Volumen jedne žlice je približno 14,8 ml. Rahli proizvodi uzimaju se u žlicu s planinom. Podaci mjerenja su dovoljno precizni za recepte.

Ako morate mjeriti fasetiranom čašom, u njoj je 250 ml, a duž granice 200 ml. Prazno staklo teži 173 g.

Dobro je imati kuhinjsku vagu. Tada možete zasebno izvagati posudu, a zatim zajedno s proizvodom, oduzimajući masu posude, dobivamo masu proizvoda.

1 facetirana čaša (250 ml) jednaka je volumenu 18 žlica i 65 žličica (za tekućine).

Koliko grama ima u čaši ili tablici količina proizvoda

ProizvodiStakloŽlica
fasetirani
do vrha
250 ml
fasetirani
do granice
200 ml
menza
18 ml
čajdžinica
5 ml
Pšenično brašno, raž160130258
Tjestenina230190--
Sjeckani krekeri13011020pet
Škrob160130126
Žitarice:

Griz

200160258
Heljda (nezemljena)210170258
Riža, biserni ječam230185258
Proso220180258
Ječam, pšenica,

kukuruz

180145206
Zob17013518pet
Zobena kaša140110226
· "Hercules"9070123
Mahunarke: grah220175--
Splitski grašak230185--
Leća210170--
Mlijeko, kefir, fermentirano pečeno mlijeko25020018pet
Mlijeko u prahu1209520deset
Kondenzirano mlijeko300220trideset12
Kiselo vrhnje:

10%

25020020devet
30%25020025jedanaest
Svježi sir:

Masno, nemasno

--176
Mekana, dijetalna--207
Masa od skute--186
Maslac--50

70

trideset
Maslac (otopljen)245195208
Biljno ulje22518017pet
Margarin (rastopljeni), majoneza230180154
Rastopljena svinjska mast245205208
Jaje u prahujedna stotina8025deset
Prirodni med (tekući)415330tridesetdevet
Granulirani šećer200160258
Šećer u prahu19014025deset
Sol32526015deset
Soda za piće--2812
Ocat25020015pet
Liker--207
Limunska kiselina--258
Želatina (prah)--15pet
Kakao--15pet
Mljevena kava--207
Bobice:
- brusnica
140110--
trešnja, slatka trešnja165130--
Borovnice200160--
Kupina190150--
· Jagoda15012025-
Brusnice145115--
Ogrozd210165--
· kupina180145--
· Crveni ribiz175140--
Crni ribiz155125--
Borovnice200160--
Dud195155--
Suhi šipak--206
Sokovi od voća i povrća25020018pet
Umak od rajčice220180258
Pasta od rajčice--tridesetdeset
Džem--4520
Džem--4015
Džem--3612
Sušene jabuke7055--
Grožđice16513025-
Mak155120154
Matice:

Kikiriki, oguljen

175140258
Bademi160130tridesetdeset
Lješnjaci170130tridesetdeset
Cedar140110deset4
Zgnječeni orašasti plodovi12090207
Začiniti:

Mljeveni klinčić

---3
Klinčići nisu mljeveni---4
Mljeveni cimet--208
Mljeveni papar---pet
Crni papar (grašak)---6
Piment (grašak)---4.5
Senf---4

A sada kapacitet žlice, žličice i čaše:

Brašno, šećer, sol, mlijeko, maslac:

Nekoliko ilustrativnih fotografija mjerenja:

Pa, sad stolovi.

Vjerojatno jedna od najtočnijih tablica:

Naziv proizvodaTežina proizvoda u gramima
Tanka čaša - 250 ml (do vrha)Facetirana čaša - 200 ml (prije rizika)ŽlicaŽličica za čaj1 komad, gram
Marelica----40
naranča----140
Oguljeni kikiriki175140258-
Patlidžan (srednji)----200
Banana----140
Lingonberry140110---
Vanilin200180258-
Džem3302705017-
Stolno vino25020020pet-
Trešnja svježa190150trideset--
Voda25020018pet-
Grejp----350
Cijeli klinčići---40,06
Mljeveni klinčić---3-
Borovnica200160---
Grašak granat23020525deset-
Neoljušteni grašak200175---
Senf---4-
Senf u prahu---4-
Suhe gljivejedna stotina80deset4-
Kruška (srednja)----135
Džem--4015-
Kupina190150-pet-
Želatina (prah)--15pet-
Granulirana želatina--15--
List želatine---pet2.5
jagoda1701402578
Grožđice190165252-
Đumbir-----
Mlade tikvice (srednje)---pet250
Kakao u prahu--15--
Kupus, svježi rani (srednje glavice)----1500
Karfiol (srednja glava)----750
Krumpir (srednji)---6jedna stotina
Krumpirov škrob16013012pet-
Kefir250200183-
Kristalna limunska kiselina-2588-
Suha limunska kiselina-7025--
Kivi---pet85
jagoda15012025-15-20
Brusnica145115-8-
Mljeveni cimet--202-
Instant kava--67-
Mljevena kavajedna stotina8020--
Ogrozd210160403-
Hercules krupica9070127-
Heljda210190156-
Kukuruzna krupica180145208-
Griz20018025pet-
Zobene krupice170135188-
Prekrupa od ječma230210258-
Proso krupica22018025pet-
Pšenična krupica190225208-
Rižin krup230185256-
Zobene pahuljice140110227-
Ječmena krupica18016020--
Lovorov list---70,2
Liker--20--
Limun (srednji)---8jedna stotina
Limunska kiselina--25--
Luk (srednji)----75
Poriluk---pet110
Mak15513518--
Tjestenina230190---
kupina14011020--
Mandarinski---deset125
Majoneza25021025pet-
Biljno ulje2401902015-
Maslac240210406-
Ghee maslac24019020--
Rastopljeni margarin230180-devet-
Prirodni med325270tridesetdeset-
Oguljeni bademi160130tridesetpet-
Pečeno mlijeko2301902012-
Kondenzirano mlijeko300250tridesetpet-
Mlijeko u prahu120jedna stotina20pet-
Punomasno mlijeko25020020--
Mrkva (srednja)---deset75
Krumpir brašno180150tridesetdeset-
Kukuruzno brašno160130tridesetdeset-
Pšenično brašno16013025--
Krastavac (srednji)----jedna stotina
Kiseli krastavac (srednji)---pet90
Mljeveni orah120jedna stotina20deset-
Jezgra oraha165130tridesetdeset-
Jezgra badema oraha160130tridesetdeset-
Oguljeni lješnjaci170130tridesetdeset-
Jezgra lješnjaka170130trideset4-
Pinjoli140110deset--
Gorka paprika---pet0,05
Piment od graška---10,07
Mljevena crvena paprika---pet-
Mljeveni crni papar---6-
Crni papar u zrnu----0,03
Bugarska paprika srednja----jedna stotina
Svježi čili (srednji)----25
Breskva----85
Peršin----50
Korijen peršina---12150
Džem31029036--
Rajčica (srednja)---8jedna stotina
Proso2202002517-
Pire od bobica35029050--
Rotkvica----15-25 (prikaz, stručni)
Rotkvica----150-200
Repa---devet75-100
Riža230180258-
Rowan svjež16013025pet-
Rjaženka250200186-
Sago180160208-
Rastopljena svinjska mast24522020--
Krumpirani šećer200140-desetdevet
Šećer u prahu180140258-
Granulirani šećer20018025--
Piljeni šećer200četrnaest---
Cikla (srednja)----50
Celer----jedna stotina
Korijen celera----75-100
Šljiva150--desettrideset
Krema25020025devet-
Kiselo vrhnje 10%25021020jedanaest-
Kiselo vrhnje 30%25020025--
Crveni ribiz17514035--
Crni ribiz155125trideset12-
Soda--28pet-
Sok25020018deset-
Sol325270trideset7-
Sirka18016020pet-
Mljeveni krekeri125jedna stotina15pet-
Krušne mrvice125jedna stotina20--
Suho voće80----
Dvopek u kriškama---pet50
Fermentirani mliječni sir--176-
Masni svježi sir, nemasni--177-
Dijetalni svježi sir, mekani--207-
Lomljeni orašasti plodovi-120208-
Pire od rajčice220190258-
Umak od rajčice22018025deset-
Pasta od rajčice300250tridesetpet-
Ocat25020015deset-
Grah220175trideset2-
Kukuruzne pahuljice5035174-
Zobene pahuljicejedna stotina80četrnaest2-
Pšenične pahuljice6045devet4-
Čaj--15--
Trešnja165130---
Borovnica20016035--
Osušene borovnice-13015--
Suve šljive25022025--
Češnjak (glava)----50
Leća210180---
Dud195135406-
Sušeni šipak--20--
Jabuka (srednja)----90
Sušena jabuka7055-deset-
Jaje u prahujedna stotina8025-

Sretno u pripremi omiljenih jela!